Kousek Historie

Březen 1991 byl počátkem našeho podnikání. Začalo bagrování původních mokřadů a zpevňování hrází pro vytvoření 1,6 ha vodní plochy. Byly zde vytvořeny i dva katastrálně zaměřené ostrovy a dva menší rybníčky pro dravce a potěr.

Počátkem roku 1994 začínáme s prodejem a chovem ryb ve spojení s restitucí majetků v ZD Dolina ve St. Městě s následným vrácením pozemků do osobního vlastnictví.

Rokem 1997 se konečně začíná realizovat a kolaudovat sen mého otce Zdeňka Habáně vybudovat a vlastnit svůj rybník. Díky němu jsem byl veden v duchu rybaření a chovu ryb i já. Ovšem tohoto roku přicházejí i velké povodně, které zasáhly celé povodí Moravy. Náš rybník byl kompletně zasažen a vyplaven. V následujících rocích probíhá oprava a hájení obsádky ryb.

Další rána přichází smrtí mého otce 29. září 2000, který zesnul přímo na rybníku dva dny před Huštěnovskými rybářskými závody. Ovšem jeho sen žije dál a já jeho syn Ing. Zdeněk Habáň pokračuji v jeho odkazu.

V následujících rocích jsme pro rybáře postavily přístřešky ve tvaru A a kolem roku 2010 jsme zpevnily hráze a odbahnily jsme rybník

Kolem roku 2014 probíhá přestavba přístřešků na malé chatky a zvelebování areálu skoro do nynější podoby.

V roce 2017 jsme Vám postavili naše první VIP na levé straně. V následujícím roce nové sociální zařízení na parkovišti a pak v roce 2020 dvě nové VIP chatky na pravé straně místo karavanů co zde stály. No a 2021 jsme přestavily dvě malé chatky na levé straně na VIP.

Zarybnění rybníka

Hlavní rybník je zarybněný kaprovitou rybou a doplňkovou dravcovou rybou.

Kaprovité ryby:

Doplňkové ryby:

Sumec, štika, candát, úhoř, jeseteři, pstruzi duhový a lososovití

Kuriozity:

Vyza velká, Veslonos americký, Okoun říční, Tolstolobik bílý

Informace o areálu

Areál poskytuje ubytovaní až pro 32 osob. Součástí areálu je společné sociální zařízení se sprchou, rybářské chaty a rybářská místa. Dále je areál oplocen a poskytuje parkovní přímo v něm.